Manufacturer of a wide range of products which include bakery rusk tray.
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Tray Material | PET |
| Material | Pet |
| Number Of Cavities | 1 |
| Tray Use | Confectionery |
| Tray Type | Flat Tray |
| Reusability | Reusable |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Thickness | 0.31–0.5 mm |
| Length | Up to 150 mm |
| Width | Up to 150 mm |
| Usage/Application | Bakery |
| Color | Transparent |
| Size | 35x132x190 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 1 kg |
| Brand | Paradise Industries |
Rajesh Kamboj (CEO)
Paradise Industries
Plot No.3, Near Pal School, Part-1, Javeen Nagar
Faridabad - 121005, Haryana, India