Our product range includes a wide range of vacuum formed trays.
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Tray Material | PET |
| Number Of Cavities | 6 |
| Application Type | Packaging |
| Tray Use | Confectionery |
| No Of Sections | 6 |
| Tray Type | Cavity Tray |
| Reusability | Disposable |
| Material | PET |
| Size | 90*130 |
| Sheet Thickness | 0.31–0.5 mm |
| Length | Up to 150 mm |
| Thickness | 2mm |
| Width | Up to 150 mm |
| Usage/ Application | Multi Cavity Stand mango pickle Trey |
| Capacity | 600 gm |
| Shape | Square |
| Color | Transparent |
| Brand | Private Label |
| Material Grade | Food Grade |
| Durability Features | Heat Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Kg
Rajesh Kamboj (CEO)
Paradise Industries
Plot No.3, Near Pal School, Part-1, Javeen Nagar
Faridabad - 121005, Haryana, India