Prominent & Leading Manufacturer from Faridabad, we offer thermoform plastic tray and thermoformed packaging tray.
₹ .85 / Piece Get Latest Price
| Material | PET |
| No of Sections | 6 |
| Shape | Square |
| Thickness | 2 mm |
| Brand | local |
| Capacity | 500 gm |
| Tray Type | Disposable |
| Finishing Type | Glossy |
| Diameter | 150 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Food Grade | Food Grade |
| Manufacturing Method | Thermoformed |
Minimum order quantity: 30000 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| No of Sections | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1 mm |
| Brand | Brand 2 |
| Capacity | 30 ml |
| Plastic Type | PET |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET / PVC / HIPS |
Rajesh Kamboj (CEO)
Paradise Industries
Plot No.3, Near Pal School, Part-1, Javeen Nagar
Faridabad - 121005, Haryana, India