Prominent & Leading Manufacturer from Faridabad, we offer blister handling tray, handling packaging tray, esd blister tray and material handling trays.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Number Of Cavities | 1 |
| Size | 15x8 Inch |
| Tray Material | HIPS |
| Shape | Rectangular |
| Load Capacity | 1 kg |
| Reusability | Disposable |
| Material | HIPS |
| Length | 451–600 mm |
| Thickness | 2mm |
| Width | Up to 200 mm |
| Capacity | 500 g |
| Height | 51–100 mm |
| Color | Black |
| Tray Type | Disposable |
| Finishing Type | Flat |
| Compartment Type | Multi Cavity |
| Application | Automotive Parts |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Tray Material | HIPS |
| Size | 6x15 Inch |
| Load Capacity | 1kg |
| Shape | Square |
| Tray Type | Non - Disposable |
| Material | PET |
| Thickness | 800 MIC |
| Finishing Type | Glossy |
Minimum order quantity: 1500 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Size | 12x10 Inch |
| Load Capacity | 1 kg |
| Shape | Rectanglular |
| Length | 301–450 mm |
| Thickness | 800 MIC |
| Width | 301–400 mm |
| Height | 51–100 mm |
| Tray Type | Solid |
| Finishing Type | Flat |
| Compartment Type | Multi Cavity |
| Application | Automotive Parts |
| Tray Material | HIPS |
| Material | PET |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Tray Material | pet |
| Shape | Rectangular |
| Load Capacity | 500 gm |
| Tray Type | Compartment Tray |
| Size | 147 x 50 x 32mm |
| Length | Up to 300 mm |
| Capacity | 500 gm |
| Width | Up to 200 mm |
| Height | Up to 50 mm |
| Usage/Application | handling tray |
| No Of Cavities | 1 |
| Sizes | 300*430 |
| Colors | Clear |
| Color | Black |
| Tear Proof | No |
| Compartment Type | Multi Cavity |
| Microwave Safe | No |
| Application | Automotive Parts |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Rajesh Kamboj (CEO)
Paradise Industries
Plot No.3, Near Pal School, Part-1, Javeen Nagar
Faridabad - 121005, Haryana, India